Speciální nabídky / novinky

Fotbalové menu

Fotbalove-menu

Vychutnávejte oblíbené speciality známé ze stánků fotbalových stadionů.

Fotbalové menu po celé EURO 2024, od 14. 6. do 14. 7. 2024.

Delikátní sekaná v housce, hořčice, kyselé okurky, ledový salát 145 Kč

Hot Dog "Hudera" 145 Kč
Huderova klobása, bageta, sušené zelí, hořčice, jarní cibulka

Hot Dog "Bratwurst" 145 Kč
Bílá klobása, bageta, sušené zelí, kari omáčka nebo pikantní majonéza

Fandi v SOU100: EURO 2024

EURO 2024

Další sportovní svátek je tu. Fotbalové EURO 2024 začíná už 14. 6.

Přijďte si do SOU100 vychutnat naše oceňované pivo a speciální menu a sledujte přenosy nejen českého národního týmu na velkoplošné obrazovce.

Zápasy ČR:

Úterý 18. 6. 21:00, Česko - Portugalsko
Sobota 22. 6. 15:00, Česko - Gruzie
Středa 26. 6. 21:00, Česko - Turecko

Rezervuj si svůj stůl včas na tel. +420 723 105 660!

Knedlík SOU100

Speciální nabídka od 9. 4.! Unikátní koncept plněných knedlíků

Knedlík SOU100

KNEDLÍKO-BURGER 245 Kč
Plněný bramborový knedlík hovězím hamburgerem se slaninou a čedarem

KNEDLÍKO-VEPŘOZELO 215 Kč
Plněný bramborový knedlík trhaným vepřovým masem s červeným zelím a smaženou cibulkou

KNEDLÍKO-CORDONBLEU 213 Kč
Plněný bramborový knedlík kuřecím masem, šunkou a sýrem

KNEDLÍKO-RATATOUILLE 205 Kč
Plněný bramborový knedlík zeleninovou směsí se sušenými rajčaty a zakysanou smetanou

KNEDLÍKO-POVIDLOVÁ BUCHTA 94 Kč
Plněný bramborový knedlík povidly s mákem a tvarohem

Nová velkoplošná televize

nova-televize

Dobrá zpráva pro všechny sportovní fanoušky!

V SOU100 máme novou velkoplošnou obrazovku a na nabitý sportovní rok 2024 jsme připraveni.

Sledujte naše sociální sítě, kde vás budeme pravidelně informovat o chystaném programu.

Fandi v SOU100!

Kalendář akcí 2024

Každý měsíc jsme pro vás připravili speciální tématickou akci.

Prohlédnout kalendář.

Stůl Járy Cimrmana

Zdenek_Sverak

Naše restaurace se pyšní jedinečnou atrakcí: stolem Járy Cimrmana, jenž pokřtil sám pan Zdeněk Svěrák.

Tento stůl není jen místem pro milovníky dobrého jídla, ale i symbolem české geniality a ducha Járy Cimrmana.

Kdo to byl Jára Cimrman?

Jára Cimrman je univerzální český génius, objevený Jiřím Šebánkem a Zdeňkem Svěrákem. Podle narativu Divadla Járy Cimrmana byl jedním z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, vědců, kriminalistů a sportovců své doby

Cimrmanův životopis

Jára Cimrman se narodil ve Vídni mezi lety 1869 a 1874. Jeho otcem byl český krejčí Leopold Cimrman a matka rakouská herečka Marlen Jelinková.

Podle semináře k Poslu z Liptákova zemřel na samém počátku první světové války. Místem Cimrmanova stáří byla podle tohoto semináře pojizerská fiktivní obec Liptákov.

O Cimrmanově manželství, natož potomcích, nebylo dlouho nic známo

Cimrman nebyl ženat, tudíž nezanechal potomka. Dnes se ale již vím, že i člověk, který není ženat, může krásně zanechat potomka. Takového potomka však nelze hledat v matrikách a musí se sáhnout k jiným metodám. Nejspolehlivější je pátrat po dědičných znacích.

Pokud však jde o Cimrmanovu fyziognomii, mnoho dokladů se nedochovalo. Cimrman, jak možná víte, měl zásadní odpor k fotografování zblízka – známe jen několik jeho leteckých snímků. A tak se o jeho podobě dochoval jediný doklad: mistrova busta.

Jeden charakteristický detail je však na ní dodnes patrný: zvláštní tvar profilového obrysu hlavy. Nápadná je tu neobvyklá výduť na temeni, v odborné literatuře nazývaná „pahrbkem geniality“.  Úkolem tedy bylo najít mezi obyvatelstvem liptákovské lokality podobný profilový obrys.

Iqos Friendly

Iqos

V naší restauraci si v klidu můžete ve vyhrazených prostorách dopřát Iqos.

S PEJSKEM DO RESTAURACE

Zvířata máme rádi, takže k nám můžete bez obav vyrazit i se svým pejskem. Děkujeme, že ho máte vždy na vodítku.

Dětský koutek

Chtěli byste k nám přijít s dětmi, ale nevíte, jak je zabavit? Máme pro vás řešení!

Každý den pro vás budeme mít připravený dětský koutek s pastelkami, hračkami a dětskými pořady.

A vám už jen popřejem dobrou chuť.

Alergeny

Na obsah alergenů v našich jídlech se můžete v případě zájmu zeptat obsluhy. Pokud od nás koupíte jídlo s sebou se štítkem, můžete se na význam označených alergenů podívat zde.