Speciální nabídky / novinky

Nová velkoplošná televize

nova-televize

Dobrá zpráva pro všechny sportovní fanoušky!

V SOU100 máme novou velkoplošnou obrazovku a na nabitý sportovní rok 2024 jsme připraveni.

Sledujte naše sociální sítě, kde vás budeme pravidelně informovat o chystaném programu.

Fandi v SOU100!

Slovenské dny!

Přiďjte do SOU100 na tradiční slovenské speciality!

Kapustnica s klobásou 69 Kč

Lokše s kuřecími jatýrky 125 Kč
Pirohy s mletým masem cibulkou a zakysanou smetanou 169 Kč
Bramborové halušky s brynzou a rozpuštěnou slaninou 185 Kč
Halušky s uzeným masem a zelím 185 Kč
Živáňská pečeně z krkovice s klobásou a opečeným bramborem 215 Kč

Bramborové lokše plněné povidly a mákem 99 Kč

Kalendář akcí 2024

Každý měsíc jsme pro vás připravili speciální tématickou akci.

Prohlédnout kalendář.

Stůl Járy Cimrmana

Zdenek_Sverak

Naše restaurace se pyšní jedinečnou atrakcí: stolem Járy Cimrmana, jenž pokřtil sám pan Zdeněk Svěrák.

Tento stůl není jen místem pro milovníky dobrého jídla, ale i symbolem české geniality a ducha Járy Cimrmana.

Kdo to byl Jára Cimrman?

Jára Cimrman je univerzální český génius, objevený Jiřím Šebánkem a Zdeňkem Svěrákem. Podle narativu Divadla Járy Cimrmana byl jedním z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, vědců, kriminalistů a sportovců své doby

Cimrmanův životopis

Jára Cimrman se narodil ve Vídni mezi lety 1869 a 1874. Jeho otcem byl český krejčí Leopold Cimrman a matka rakouská herečka Marlen Jelinková.

Podle semináře k Poslu z Liptákova zemřel na samém počátku první světové války. Místem Cimrmanova stáří byla podle tohoto semináře pojizerská fiktivní obec Liptákov.

O Cimrmanově manželství, natož potomcích, nebylo dlouho nic známo

Cimrman nebyl ženat, tudíž nezanechal potomka. Dnes se ale již vím, že i člověk, který není ženat, může krásně zanechat potomka. Takového potomka však nelze hledat v matrikách a musí se sáhnout k jiným metodám. Nejspolehlivější je pátrat po dědičných znacích.

Pokud však jde o Cimrmanovu fyziognomii, mnoho dokladů se nedochovalo. Cimrman, jak možná víte, měl zásadní odpor k fotografování zblízka – známe jen několik jeho leteckých snímků. A tak se o jeho podobě dochoval jediný doklad: mistrova busta.

Jeden charakteristický detail je však na ní dodnes patrný: zvláštní tvar profilového obrysu hlavy. Nápadná je tu neobvyklá výduť na temeni, v odborné literatuře nazývaná „pahrbkem geniality“.  Úkolem tedy bylo najít mezi obyvatelstvem liptákovské lokality podobný profilový obrys.

Iqos Friendly

Iqos

V naší restauraci si v klidu můžete ve vyhrazených prostorách dopřát Iqos.

S PEJSKEM DO RESTAURACE

Zvířata máme rádi, takže k nám můžete bez obav vyrazit i se svým pejskem. Děkujeme, že ho máte vždy na vodítku.

Dětský koutek

Chtěli byste k nám přijít s dětmi, ale nevíte, jak je zabavit? Máme pro vás řešení!

Každý den pro vás budeme mít připravený dětský koutek s pastelkami, hračkami a dětskými pořady.

A vám už jen popřejem dobrou chuť.

Alergeny

Na obsah alergenů v našich jídlech se můžete v případě zájmu zeptat obsluhy. Pokud od nás koupíte jídlo s sebou se štítkem, můžete se na význam označených alergenů podívat zde.